Galéria

Eseménynaptár

Beszélgess velem! 2025. Január 23. 17:00 - 18:00
Uni Győr Örömfutás 2025. Január 25. 09:00 - 10:00
UNI GYŐR ETO HC - SPO 2025. Január 25. 18:00 - 19:00
Agrofeed UNI Győr - Budafok 2025. Január 31. 19:00 - 20:00

GYIK - Tudományos ösztöndíj

Kérdés: Ugyanazzal a cikkel pályázhat-e több szerző?

Válasz: Egy publikációval egy szerző pályázhat. Több, a pályázati feltételeknek megfelelő szerző esetén egymás között egy nyilatkozatban kell megállapodniuk a pályázó személyéről.

 

Kérdés: Kötelező-e a kiadott szerzői nyilatkozatot használni több szerző esetén vagy a szerzők maguk is készíthetnek önállóan nyilatkozatot?

Válasz: Kötelező ennek a használata és az adatok kitöltésén túlmenően nem módosítható.

 

Kérdés: Egy szerző egy félévben (egy pályázati szakaszban) öt, azaz egy tanévben összesen tíz pályázatot jogosult beadni?

Válasz: Igen.

 

Kérdés: Van-e mód elektronikus úton pályázni?

Válasz: Nincs, a pályázati anyagot a kiírásban megadott módon papír alapon kell benyújtani. Egy adatlapon egy cikkel lehet pályázni és az adatlap mögé valamennyi mellékletet csatolni kell. Mellékletek nélkül az adatlap érvénytelen.

 

Kérdés: Van-e igazolás minta az oktatói, kutatói munkakör igazolásához?

Válasz: Nincs igazolás minta, a közvetlen munkahelyi vezetőnek kell az igazolást kiállítania.

 

Kérdés: Kétszer kell-e a SZE-vel fennálló munkaviszonyt igazolni?

Válasz: Nem, elegendő a pályázat benyújtásakor igazolni. A pályázati szakasz utolsó napján fennálló jogviszony meglétét az alapítvány közvetlenül igazoltatja az egyetem Humánerőforrás Igazgatóságával.

 

Kérdés: Lehet-e pályázni már befogadott, de még meg nem jelent cikkel?

Válasz: Nem lehet pályázni.

 

Kérdés: Bírálatnál számít-e a beadási sorrend?

Válasz: Nem. A pályázatok benyújtása folyamatosan történik, de a beadási határidőt követően egyszerre kerülnek elbírálásra a pályázatok, a beérkezési sorrendtől függetlenül.

 

Kérdés: Amennyiben egy megjelent cikken két SZE-s szerző van és az egyik kapott a Széchenyi István Egyetem Publikáció Támogatási Programon keresztül támogatást, attól még a másik szerző jogosult az Alapítványnál a Tudományos támogatásra pályázni? 

Válasz: Nem jogosult. 

 

Kérdés: Ki számít a Széchenyi István Egyetem vezető állású munkavállalójának?

Válasz: A Széchenyi István Egyetem vezető állású munkavállalói a SZE alapító okirata alapján a rektor, az elnök és a gazdasági vezető. Ők nem jogosultak pályázni.

 

Kérdés: Mi a különbség az MTMT és a Scopus adatbázis között?

Válasz: Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) egy sok célra hasznosítható - Magyarországi - nemzeti bibliográfiai adatbázis.

Scopus az Elsevier kiadó hivatkozáskereső bibliográfiai adatbázisa, mely feldolgozza minden tudományterület legfontosabb folyóiratait, könyveit és konferenciaanyagait nemzetközi szinten. Ezenkívül kutatói profilok és a folyóiratokra vonatkozó mutatók kereshetőek és megtekinthetőek az adatbázisban. Az egyetemeket minősítő rangsorok (Times Higher Education (THE) és a Quacquarelli Symonds (QS)) kizárólag a Scopus adatbázisban megjelenő publikációk és az abból készülő Scimago besorolás alapján veszik figyelembe a publikációkat és hivatkozásokat.

 

Kérdés: Nem látható a Scopus-ban a publikációm, kihez fordulhatok?

Válasz:

  1.   A folyóirat szerkesztőségéhez.
  2.   A Scopus oldalán lévő Help menüpontnál is lehet direkt kérdéseket feltenni, de inkább javasolt a Scopus Support-nak írni ez ügyben. Itt találhatók a gyakran ismételt kérdések és e-mail elérhetőség is. https://service.elsevier.com/app/overview/scopus/

 

Kérdés: Mit jelent a D1, Q1-Q4 besorolás?

Válasz: A SCImago Journal & Country Rank (SCImago folyóirat- és országrangsor, SJR) ingyenesen elérhető portál. Az SJR elsősorban arra alkalmas, hogy megmutassa azt, hogy egy folyóirat az adott szakterületi rangsorban melyik negyedbe esik: az első negyedbe (0-25%, Q1, az élről számított első negyed, ahol a Q a kvartilist jelöli), vagy a második (Q2), harmadik (Q3), vagy utolsó negyedbe (Q4).

Az MTMT a Q1-Q4 adatokat a Scimago adatközléséből veszi át, ezeket az értékeket rendeli a folyóiratokhoz, és teszi nyilvánosan elérhetővé az adatbázisban. Az adatok évente egyszer (nyáron) kerülnek frissítésre.

A D1 számítás elve (kizárólag az MTMT-ben alkalmazzák):

Az ily módon szűkített lista első 10%-ba eső folyóiratok kapják meg a D1 minősítést. Ha az adott szakterület folyóirat listájának hossza Y (ahol szerepel Q1-Q4 érték), és egy adott folyóirat pozíciója a Scimago által megadott, és szakterületekre bontott listában X, akkor D1-es a közlemény, ha X/Y<=10, azaz nincs kerekítés, a 109 elemű lista esetén a feltétel alapján a 11. helyen lévő folyóirat nem kap D1 minősítést. A lista első helyén álló folyóirat minden esetben D1 minősítést kap, akkor is, ha a fenti képlet alapján ez nem jönne ki. (10-nél kevesebb elemű listák.)

Bővebb információ az alábbi linken keresztül érhető:

https://www.mtmt.hu/files/folyoiratrangsor_adatok_jelolese_az_mtmt2-ben.pdf

 

Kérdés: Mit jelent az A,B,C,D besorolás?

Válasz: Egyes szakterületeken gyakori a magyar nyelvű közlés, valamint a WoS-ban és a Scopusban nem szereplő, de a szakma szerint színvonalas nemzetközi folyóiratokban közlés. Ezért az MTA egyes osztályai és bizottságai A, B, C, D minősítéssel látják el a szakterületük folyóiratait, amelyek előfordulhatnak a nemzetközi szakterületi folyóiratrangsorolás mellett.

Bővebb információ az alábbi linken keresztül érhető:

https://www.mtmt.hu/files/szakteruleti_folyoiratrangsor_az_mtmt-ben_20161025.pdf

 

Kérdés: Mi a különbség a D1, Q1-Q4 és az A,B,C,D besorolás között?

Válasz: A Q1-Q4 besorolás a SCImago Journal Rank (SJR) (http://www.scimagojr.com) nemzetközi adatbázisban található rangsor. Segítségével megállapítható, hogy az adott folyóirat a szakterületi rangsorban melyik negyedbe esik: az első negyed (0-25%, Q1, az élről számított első negyed, ahol a Q a kvartilist jelöli), vagy a második (Q2), harmadik (Q3), vagy utolsó negyed (Q4).

Az MTMT a Q1,..,Q4-es adatokat átveszi a SCImago adatközléséből és a D1-es adatokat kiszámolja az MTMT szoftvere. (D1 a felső 10%, Q1 a felső 25%)

Az A,B,C,D besorolás magyar, az MTA által létrehozott rangsor.

 

Kérdés: Scopus affiliációval kapcsolatos kérdéshez hol találok segítséget és kihez fordulhatok?

Válasz: publikaciok@sze.hu

 

Kérdés: Abban az esetben, ha szerző valamilyen cégnek, szervezetnek stb. a köszönetét fejezi ki, hogy a cikk megírásához bárminemű eszközt, szoftvert stb. a rendelkezésére bocsátott kizárja-e a cikket a Tudományos Ösztöndíj pályázatból?

Válasz: Nem, ilyen esetben a szerző jogosult pályázni.